Anasayfa » Blog » En İyi Kurye Motorları

En İyi Kurye Motorları

En iyi motorlu kurye motorları ilk 10 listesi sunuyoruz

İstanbul içinde özellikle artan trafik sorunundan dolayı moto kuryelere ihtiyacın çoğaldı. Bununla beraber insanların ve bu işe başlayacakların akıllarında “Kuryeler için en iyi motor hangisidir?”.  Yani “en iyi moto kurye motorları”, “Hangi motor daha az yakar?”, “Hangi motosikletler arıza çıkartmaz?”, ” Hangi motorlar en ucuzdur” “En iyi motorlu kurye motosikletleri” gibi soruları cevapladık ve 2021 yılı itibari ile motor kuryelik için en iyi 10 motoru sizler için sıraladık.

Ayrıca buradan google yetkililerine de seslenmek istiyorum. Ayrıca buradan bazı makale yazıyorum deyip, bizim sitelerimizde olan yazıları alıp, kendi makaleleri gibi yazan sitelere ve sayfalara neden spam yapmıyorsunuz? Ayrıca en başa çıkarıyorsunuz? Hala anlamış değilim.  O zaman bizim yazdığımız bu yazıların ve özgün makalelerin anlamı nerede olur? Özellikle daha afzla trafik çeken siteler bizim makaleleri kopyalayıp yayınlıyor ve başa çıkıyor.

En iyi motorlu kurye motorları

1- Honda Spacy – 110

2- Honda Activa – S

3- Honda CBF – 150

4- Haojue 135 – DA

5- Yamaha YBR – 125

6- Honda PCX – 125

7- TVS Apache 150 – RTR

8- Yamaha Xmax – 250

9- Bajaj Pulsar NS – 200

10- Honda NCX – 750

1- Honda Spacy – 110

En iyi motorlu kurye motorları listemizin ilk sırasındaki isim Spacy 110 modeli var. Fakat bu motosiklet yemek ve gıda üzerine iş yapar. Pek çok kuryede görülen bu motorun en çok tercih edilme nedeni şehir içi manevra beceri yüksek olmasıdır. Yani bunun yanında çok az benzin yakması, arıza çıkarmaması ve ucuz parça fiyatları olarak sıralanabilir. Nihayetinde yani  motoru 110 cc olması nedeni ile vergi diliminden muaf değildir. Honda Spacy 110 motosiklet en iyi kurye motosikletleri arasında yer almasını sağlıyor.

2- Honda Activa – S

Biraz zamanı geçmiş bir modeldir. Spacy 110’un muadili olarak görülebilecek bu motor da gıda üzerine kuryelerde görmeye alışkın olduğumuz bir model. Bu motorun Spacy 110 dan tek farkı motor hacmi diyebiliriz. Spacy 110 dan biraz daha hızlı olmasının yanında Spacy 110 ‘a göre parça kalitesinin daha düşük olduğu söyleniyor. Fakat fren sistemi ve yere yakın olması gibi dez avantajları da vardır. Genel olarak pizza, yemek, hamburger, lokanta tarzı yerlere uygundur. 

3- Honda CBF – 150

Evet en iyi moto kurye motorları listemizin üçüncü sırasında yine bir Honda var. CBF – 150 vitesli bir motosiklettir. Ama şehir içi 80-100 kilometre/saati geçmediği müddetçe az yakan bir motor. Yüksek devirlerde yağ yakmasıyla bilinen bu motorun pozitif yönlerinin daha çok olması kuryelerin en çok kullanmış olduğu motor sırasında 3.Sıraya girmesinin nedeni diyebiliriz. Birde bizden bir öneri; 150 cc olan bir motorla çok süratli gitmemek lazım, zorlamamak lazım. Çünkü motorun sağlığı için ve ayrıca üstelik kendi güvenliğiniz için bizce daha yerinde karar olur.

4- Haojue 135 – DA

Kimsenin fazla bilmediği ve fazla duymadığı özel bir motosikletten bahsedeceğim size.  Sportif hatlarıyla diğer moto kurye motorlarına göre dikkati çeken bu motosiklet çok bilinmemesine rağmen eninde sonunda listemizde vardır. Neden, çünkü özellikle titreşimi en az olan motorlarda ilke girebilecek bir motor. 135 cc motor gücüne olmasına karşın 120km/saat hız görebilen bu motorun yakıt tüketimi de çok düşük. Ayrıca 150 cc modeli de var ama tercih etmiyoruz.

5- Yamaha YBR – 125

Burada en iyi kurye motorları listemizin 5. sırasında yine bir Japon var. Kaliteli parçaları, yakıtı koklaması, konforlu olması ve parçasının istemeyeceğiniz kadar çok olması. Bu motoru listemizin üçüncü sırasına sokabilirdik ancak sonuç olarak fiyatı diğer motorlardan biraz daha tuzlu gibi duruyor. Tabi bu motorun sektörünün çok hareketli olması alıcısının çok olduğu manasına da geliyor. Ayrıca Krank bilyası kronikleşmiş olsa da yeni modellerinde çözülmüş olduğu söyleniyor.

6- Honda PCX – 125

Motorlu kuryelerin kullanmayı sevdiği motorlardan bir tanesi olan Honda marka PCX – 125 konforuyla dikkati çeken bir model. Sportif kuvvetli ve sağlam bir scooter  görüntüsünün beraberinde hafif olması onun şehir içi manevra becerisini arttırıyor. Yakıt sarfiyatı düşük olan PCX – 125 hem motorlu kuryelerde hem de kişisel kullanımlarda çokça görüyoruz. Ama sonuç olarak listemizdeki diğer motorlardan daha pahalı olması nedeniyle daha düşük sıralarda yer almaktadır.

7- TVS Apache 150 – RTR

Evet Hindistanlı bir motor olan Apache – 150 yollarda çok görmediğimiz bir motor değil. Çünkü bayağı var.  Kronik sorunun olmamasının yanında ekstra öne çıkaran bir özelliğinin olmaması onun kuryeler tarafından daha az seçilmesinin nedeni haline getiriyor. Tasarımıyla dikkati çeken bu model özellik ve fiyat olarak orta sınıf bir kurye motoru denebilir. Hindistan menşeili olan 3 motosiklet markasından biri Tvs Türkiye teşekkürler. 

8- Yamaha Xmax – 250

Evet scooter dalında en çok tercih edilen sınıf ve modeldir. Sportif ve yüksek cc olan bu scooter trafikte çok görmüş olduğumuz ve kendisine baktıran bir model. Kişisel kullanımda daha yaygın olmasının nedeni pahalı olması diyebiliriz. Zaten listemizde alt sıralarda yer almasının nedeni de kuryelik için pahalı olması diyebiliriz. Hele 2020 üstü yeni kasaları daha geniş ve daha büyük görüntüsü ile dikkat çekiyor. Özel kullanıcılar alabilirler.

9- Bajaj Pulsar NS – 200

Hindistanlı Bajaj: Bu motosiklet dokuzuncu sırada olmasına karşın gerek kuryeler için gerekse günlük kullanım için kullanıcılarını bir hayli tatmin eden bir motosiklet. Eğlenceli bir motosiklet olan Pulsar NS – 200. Fiyat performans olarak rakiplerini geride bırakan bir motosiklet olarak karşımıza çıkıyor. Selesinin biraz sert olması uzun kullanımda biraz yoruyor olsa da. Manevra beceriyi, hızlanması, az yakan ve sorun çıkartmayan bir motor olması ile akıllardan çıkmayan bir motor.

10- Honda NCX – 750

Evet son olarak en iyi motorlu kurye motorları listesinin son sırasına geldik. Yani uzun yolda kuryelik yapanlar için bir motosiklet önerimiz var. Her türlü yolda gitsin beni zorlamasın. Üzerinde çok vakit geçireceğim diyen kuryeler için bir numaralı önerimiz. Pahalı olsa da torklu bir motor olan NCX – 750. Uzun yolda sizi yormayacak ve pişman etmeyecek bir motosiklet. Bu modelin 700 cc olan sınıfı da var. Ayrıca otomatik ve manuel olan modelleri de mevcuttur. Ayrıca bu modelin İntegra diye başka değişik bir sınıfı daha var. 

Honda Ncx 750

Motorlu kuryeler için en iyi motosiklet ve motorları

  • Honda Spacy 110
  • Haojue 135 DA
  • Honda CBF 150
  • Yamaha YBR 125
  • Honda PCX 125
  • TVS Apache 150 RTR
  • Yamaha Xmax 250
  • Bajaj Pulsar NS200
  • Honda NC750
  • Honda Activa S