KURYE, MOTO KURYE, KURYE,https://motorkurye.org/kurye.html

KURYE, KURYE NEDİR? 

Kurye hizmetlerimiz servise açılmıştır. Tüm firmalara duyurulur. Tüm insanların işlerini sırtında taşıyan amelelerdir. Evet gelelim dananın kuyruğunun koptuğu yere, evet kurye nedir.? Bundan yıllar önce bu mesleğe başladığım yıllarda, yani 1995 1996 yıllarında bana insanlar, akrabalarım soruyorlardı. Ne iş yapıyorsun diye? Bende hep utanır kurye yim diyemezdim. Neden diyemezdim ? Çünkü o zamanlar bugün anladığımız manada moto kurye işini bilen olmadığından böyleydi. Hatta ancak İstanbul da kurye işleri vardı onuda sadece belli bir kesim biliyordu. Ozamanlar kurye denince akla hep uyuşturucu taşıyanlar, kötü işler yapanlar, kaçacçılar falan akla geldiği için bende soranlara kurye yim diyemiyordum. Çünkü insanlar yanlış anladığından sizi anlamak bile istemiyordu. Bende kargocuyum falan diyordum. Motorcuyum diyordum. Bunun gibi şeyler söylüyordum. Hatta ozamanlar memlekete motosikletle gittiğim için bana aval aval bakanlar, içleriden salak diyenler falan çıkıyordu. Ki hala bu anlayış çok değişmemiş gözükmekte. Ve ben hala kendimi ifade ederken kuryeyim diyemiyorum. Aradan yaklaşık 20-23 yıl geçmesine rağmen malesef toplum için fazla birşey değişmiş gibi gözükmüyor. Tabikide bu kurye meselesinde. Diğer konuları ben bilmem.

KURYE HİZMETİ

Kurye, bir malı bir yerden başka bir yere bir ücret karşılığı taşıyan insanlara denmektedir. Bu genel tanımı. Aslen bizim meslek olarak trafiği yoğun olan bölgelerde, özellikle İstanbul içinde bir evrağı, bir malzemeyi, bir numuneyi ve herhangi bir şeyi, belli bir ücret karşılığı motosikletli elemanlarla bir adresten başka bir adrese götürmye vaya taşıma işine denmektedir. Bizler bu işi yapmaktayız. Diğer kuryeler bizi ilgilendirmiyor. İstanbul içinde zmana karşı gün içi teslimat veya saatlik teslimat yapan motorlu birimnlerdir kuryeler. Fakat bu arkadaşların yani bizlerin değeri ne kadar biliniyor o malum.

KURYE SERVİSİ

Kurye servisi İstanbul içinde yoğunluk göstermekte olup yıllar geçtikçede diğer illerdede faaliyet göstermeye başlamıştır. Kuryenin espirisi özellikle yoğun trafik olan bölgelerde bu işi motosikletlerle çözerek trafikten krtularak malzemeleri teslim etmektir. Bizlerde bu görevimizin ve hizmetimizden farkında olarak İstanbul trafiğinde çalışmalarımıza hız kazandırark çok seri bir şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz. Çalışmaalrımız içinde sizleride aramızda görmekten dolayı mutluluklar duyarız.

MOTORLU KURYE HİZMETİ-MOTOR KURYE, https://motorkurye.org

MOTORLU KURYE HİZMETİ-MOTOR KURYE, https://motorkurye.org

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir