MOTO KURYE, MOTORLU KURYE, KURYE,https://motorkurye.org/moto-kurye.html

MOTO KURYE

Moto Kurye ve kuryeciler. Kendi yaşadığımız bölgeyi esas alarak söyleyebilirizki bu meslek çok aşağılık bir meslektir. Nedenine gelince, insanlar her türlü ihtiyaçlarını, her türlü alışverişlerini, yemeklerini, banka kartlarını, pizzasını, suyunu, çiçeğini, ilacını ve akla gelebilecek bütün ürünleri moto kuryeler ile bir telefonla ayaklarına getirdikleri halde malesef gereken saygıyı hala alamamıştır. Ve bu Türkiye ‘de de alacağını sanmıyorum. Çünkü o kadar özel hizmet vermesine rağmen, her sektörde var olmasına rağmen malesef bizleri ayak takımı, küçük insan, bayağı insan, aşağılık insan gören insanlar çoğunluktadır.

MOTOR KURYE SORUNLARI

Evet bizi herkez küçük görüyor. Patronlar bizle dahi muhatap olmuyor ki olmazlarda zaten değilmi? Adamın milyon dolarlık ihale ve yüksek önem taşıyan evraklarını taşıyoruz ama biz umurlarında değiliz. Hadi çabuk olsunlar, hızlı gitsinler, hemen gelsinler öylemi? Tabiki biz insan değiliz yani öylemi? Daha sonra genelde muhatap olduğumuz insanlar ve kişiler şirket bünyesinde kapıda duran veya bankoda duran veya içerde telefonlara bakan sekreterler. İşte bu insanlar, iş bulana kadar buralara girmek içi bin bir takla atan bu kişiler bizimle iletişime geçerken, konuşurken, bize evrakları ve moto kurye işinin ücretini verirlerken öyle havalılarki, sanırsınki şirket sahibi onlar. Patron onlar. Konuşmalarında öyle bir hava, öyle bir kibir varki ,insan sinir oluyor.

İşverenlerinden yedikleri fırçayı sanırsınki bizlerden çıkarıyor maşallah. Ego tavanda, tavan yapmış. Daha sonra binanın önündeki güvenlik takımı. Binaların, iş merkezlerinin, avm lerin, plazaların önünde duran asıl onların bizi daha iyi anlaması gereken emekçi güvenlikçilerde malesef en fazla yara aldığımız konudur. Maşallah plazaların sahibinden daha da inceleyerek, hiç işleri olmayan mevzulara dalan, görevi olmayan şeyleri yapan sanki balon abidesi havalı güvenlikçiler. Moto Kurye halen devam ediyor yoluna.

MOTORLU KURYE HİZMETİ-MOTOR KURYE, https://motorkurye.org

MOTORLU KURYE HİZMETİ-MOTOR KURYE, https://motorkurye.org

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir