Anasayfa » Blog » Motorlu Kurye Kazançları Maaşları

Motorlu Kurye Kazançları Maaşları

Motorlu kurye kazançları, maaşları, aylıkları ne kadardır? Motorlu kurye bir ayda ne kadar kazanır 2020? Motorlu kurye ücretleri ve primleri ne kadar? Moto kuryeler ne kadar kazanıyor? Moto kurye taşıma fiyatları ve ücretleri ne kadar? Motosikletli kuryeler ne kadar kazanır? Kurye maaşları ne kadardır? Kuryelerin maaşları ne kadar? İşte bu gün size merak edenlere bu konuyu araştırıp cevap vermeye çalışıyoruz.

Moto kurye ne kadar kazanıyor? Motorlu kurye çalışanları aylık 3000 ile 10.000 arasında para kazanabilir. Çalışanları ise bazı yerde maaşlı bazı yerlerde pirim ile çalışırlar. Ama ister maaşlı isterse yüzde elli olarak çalışırlar. Her iki durumda da güzel bir maaş alırlar. Bu konuyu açıklamadan önce size önemli bilgiler vermek gerekiyor. En çok piyasada motorcu olan iş İstanbul ilidir. İstanbul içi ve diğer şehirlerdeki çalışan motorlu çalışanlar bir ayda ne kadar kazanır?

Kurye kazançları ve maaşları hakkında neler biliyoruz?

Kurye kazançları hakkında neler biliyoruz?

Motorlu kurye firmaları ne kadar kazanıyor?

Motor kurye firmaları kuryelerine ne kadar maaş veriyor? 

Motor kurye firmaları maaşları yetiyor mu?

Motorlu kurye firmaları maaşları yetiyor mu?

Maalesef yetmiyor çünkü motosiklet masrafları çok yüksektir. 

Motorlu kurye çalışanları ayda ne kadar kazanıyor?

Yıl 2020 ve 2021 itibari ile en az 3000 en çok 10.000 liraya kadar kazanan kuryeler vardır. 

Gıda lokanta, pide, lahmacun işinde çalışan kuryeler ne kadar kazanır?

Gıda taşıma ve lokanta işinde çalışan bir eleman ayda en az 5000 lira kazanabilir. Özellikle elit yerlerde ve kesimlerde lokanta ve büyük restoranlarda paket servisi atan bir eleman günde 12 saat çalışır. En az 4.000 lira maaş alır ve her şeyi dükkana ait olur. Aldığı bahşiş yada güzel çalışırsa adisyon başı pirim de alınca yaklaşık 5000 bin lirayı bulur. Böyle yerler bulmak ise araştırmak gerekiyor.

Pizza, hamburger, Burger , Mcdonolds gibi yerlerin maaşları ne kadar?

Bu tür işletmeler genel piyasaya göre daha az maaş veriyor. Normal olarak askeri ücret veriyorlar. Fakat burada sekiz saat gibi çalışma olarak düzenleme var. Arıca bu tür bazı yerler ve şubeler kuryelere başka işler de yaptırıyor. Burada çalışanlar bundan dolayı durmadan değişiyor ve çıkıyorlar. Artık her yer kurye elamanı arıyor. Çünkü her açılan firma kurye işi ile gönderim sağlıyor.

Moto kurye elemanları hangi sektörde çalışabilir?

1- Kurye firmalarında kurye olarak

2- Özel şirketlerde motorcu olarak

3- Pizza şirketlerinde dağıtım olarak

4- Hamburger firmalarında dağıtımcı olarak

5- Yemek sepeti kurye elemanı olarak

6- Getir firmasında dağıtım kurye

7- Trendyol firmasında dağıtım kurye

8- Kurye uygulamalarında dışarıdan kurye olarak

9- Lokanta her türlü lokantada dağıtım kuryesi

10- Su dağıtımı su şubelerinde damacana dağıtım kurye

11- Çiğ köfte dükkanında kurye dağıtım

12- Gümrük firmasında kurye çalışanı

13- Dişçi de diş protez dağıtım kuryesi

14- Laboratuvar şirketlerinde kurye elemanı

15- Tekstil firmalarında kurye dağıtımı elemanı

16- Sigorta firmalarında poliçe dağıtımı elemanı

17- Eczanelerde ilaç dağıtım elemanı kuryesi

18- İlaç depolarında eczanelere ilaç getiren kurye

19- Yedek parça otomotiv sektöründe acil dağıtıcı

20- Turizm firmalarında bilet, pasaport ve vize işleri

21- Trafik müşavirliklerinde plaka, ruhsat işleri elemanı kuryesi

22- Daha bir çok alanda çalışma imkanı vardır

Motorlu kurye aylık ne kadar kazanıyor?

Motorlu kurye çalışanları artık her sektörde aranan elemanlar oldu. Özellikle pandemi ve virüs döneminde bütün firmalar kurye ihtiyacı oluştu. İşte bundan dolayı her yeni açılan firma kendi bünyesinde kurye ihtiyacı almak zorunda. Bütün işleri bu motorcular elamanları yapmaya başladı. Ortalama 2020 ve 2022 rakamlarına göre 5.000 civarındadır. Normal bir kurye elemanı aylık en az 5.000 bin lira kazanabilir. Bir yerde pirim ile yada maaşlı çalışan bir kişi en az 4 bin lira maaş alabilir. Kendi için yapan bir eleman ise en az 10.000 bin lira kazanabilir. Bir pizza yada hamburger işinde çalışan bir eleman bahşişler ve adisyonlar ile beraber aylık 5000 bin lira kazanabilir. Sucu ve diğer lahmacun motorcuları yine aynı parayı kazanabilirler. Bu aralar bir çok firma eleman aramaktadır.

Bir kurye firmasının verdiği maaş şekli ve yüzdelik

Bir kurye firmasının verdiği maaş şekli ve yüzdelik nasıldır? Değerli arkadaşlar bu gün size bir firmada çalışanlarının nasıl maaş aldıklarınız yazacağım. Bu tür firmalar ilk baştan sizlere  söyleyeyim ki maaşlı çalışmıyorlar. Fakat normal şartlar altında hepsi yüzdelik olarak çalışıyor. Bu sektöre girdiğiniz zaman maaş değil yüzdelik alırsınız. Bu firmalar nasıl çalışır? Bir kurye firmasının verdiği maaş nasıldır.

Evet nasıl yüzdelik çalışır. Firmalarının kendilerine ait müşterileri ve abone firmaları bulunuyor. Bu müşterilerden günlük olarak sipariş alırlar. Bir çok firma her gün sipariş veren de vardır, ara ara verende vardır. Biz ise serbest çalışırız. Çalışanlar olarak çalışma şekilleri göz önünde bulunur. İşte bu firmaların günlük gönderi hacmi vardır. Bu hacim yada bizler kayıt diyoruz buna o firma kaç kayıt alırsa ona göre ihtiyacı vardır. Bir firma yüzde ile maaş veriyor.

Bir firmaya girdiğiniz zaman motosiklet size ait olur. Motorunuz ile o işe başvurursunuz. Sizin kazancınız günlük yaptığınız işin yüzde 50. Yani yaptığınız cironun yüzde ellisini siz alırsınız. Yani çalışan bir elaman o gün ne iş yaparsa yarısı kuryenin onun olur. Tüm masraflar size aittir. Motosiklet, benzin, yağ, masraf, yemek, yol ve kdv size ait olur. Siz sadece akşam gider kazandığınız paranın yarısını alırsınız. Yani yüzde elli elli fifti fifti demek oluyor ilk bakışta. Fakat geriye hiç bir şey kalmıyor. Her şey tüm masraflar kuryeden.

Motorlu Kurye maaşları ne kadardır?

Kurye firmaları size sadece çanta veriyor. Motorların arkasına taktığınız çanta. Üstüne firma adı yazar. Bazı firmalar yağmurluk veriyor. Bazı firmalar da alt ve üst motosiklet elbisesi verebiliyor. İşten çıktığınızda bunları tabi geri veriyorsunuz. Birde mecburen sizlerin sigortanızı ödüyor. Fakat bazı firmalar geri kesiyor. Bazıları 15 gün kuryeden alıyor bazıları hiç ödemiyor. Bazıları da yarım aylık olarak sigorta ödüyorlar.

Moto kurye ile yani sizin anlayacağınız firmalar kendi yüzde ellisini alıyor siz ne yaparsanız yapın diyor. Ayrıca birde sizden benzin fişi istiyorlar. Onuda vergiden düşmek için. Ayrıca devletin verdiği agi diye bilinen ücreti de size ödemiyorlar.

Acil kurye olarak çalışanlar da var. Çünkü onlar için zaten size yapacağını yapmış sigortanızı ödemiş daha ne istiyorsunuz ki onlardan demek istiyorlar size. Siz günde 250-300 km yol yapın motorunuz bitsin onlar için önemli değil.