Motorlu Kurye-Motor Kurye, https://motorkurye.org

MOTORLU KURYE

Motorlu Kurye işi yoğun illerde olan bir iştir. İstanbul’ da yoğun olan bölgelerden bir tanesidir. Bu işin olduğu yapıldığı en büyük yer yine İstanbul şehridir. İstanbul’da yüzlerce irili ufaklı moto kurye firmaları bulunmaktadır. Bu firmalardan kimileri eski kimileri yeni firmalardır. Bazende açılıp kapanan birçok firma olduğu gibi, açılıpta devredilen firmlarda az değildir. İstanbul dışında bu işi yapan başka şehir olarak ilk göze çarpan yer başkentimiz Ankara ‘dır. Ankara’da da İstanbul kadar olmasada bir çok faaliyet gösteren Kurye firmaları çalışmaktadır.

Bilindiği üzere Ankara İstanbul’ dan sonra en fazla nufus yoğunluğuna sahip bölgemizidir. Daha sonra İzmir için dede Moto Kurye çalışmaları olduğunu biliyoruz. Buarada zaman zaman yoğun trafikten kaynaklanan sorunlar bu işi dahada geliştirmiştir. Bu üç şehrin yanında diğer şehirlerdede bu işi yapan firmalar duysakta ne kadar büyük ne kadar küçük bilmiyoruz.

MOTORLU KURYE ÇALIŞMALARI

Bizlerde uzun zamandan beridir bu sektörün içinde olduğumuz için, bu mesleğin içini dışını artık tamamen anlamış ve tanımış bulunmaktayız. Bu sebebden ötürü diğer firmalara göre daha tecrübeli olarak bir adım önde mesleğe devam etmekteyiz. Tabiki yaptığımız işi güzel icra etme dışında, bu sektöre pasta büyüklüğü olarak aldığımız rol ise fazla büyük olmasada çalışmalara devam ediyoruz. Motorlu Kurye mesleği aslında işi gücü olmayanların, serserilerin mesleği olarak görülmektedir. Ama işin iç yüzü böyle değildir. Bizler içinde bulunan nice okumuş ve kariyer sahibi insanlarda vardır.

Bizler hiç bir zaman kendimizi küçük görmesekte malesef camiada ve toplum içinde bizi çok küçük gören insanlar vardır. Ve bizlere çok kötü davranarak, kendilerininde bizimde insan olduğunu unutan bir çok yaratık olamaya hala devam edecektir.

Motorlu Kurye-Motor Kurye, https://motorkurye.org

Motorlu Kurye-Motor Kurye, https://motorkurye.org

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir