İçeriğe geç

Hakkımızda Motorlu Kurye Kimdir?

Motorlu kurye uzun yıllardır bu işi yapıyoruz. Firma olarak şu ana kadar tüm acil ihtiyaç duyduğunuz her şeyi evinize, iş yerinizde ve ofisinizde kadar getirdik. Hatta gitmesi ulaşılması zor olan çiftlik ve bağınıza, bahçenizde getirdik. Bu yönden bizim katkımız böyle küçük firmaların gelişmesine büyük katkı olmuştur.

Moto kurye sistemi ile siz daha uzakta tatilinizde, rezidansınızda, otelinizde, çiftlik evinize, villaya veya herhangi bir mekanınıza kadar size yardımcı olduk. Ne gerekiyorsa bizde yapmaya çalıştık, uğraştık. İstanbul’da böyle bizim gibi firmaları açılmaya başladığından itibaren birçok sektör daha da gelişmiştir. 

Biz ne yapıyoruz? Motorlu kurye çalışma alanı yani motosikletli iş yapma fikri, yada motorlu çalışma alanları ilk defa İstanbul içinde başladık. Bunun nedeni ise git gide artan yoğun trafiğe sahip yerlerden dolayı idi. Birde ulaşım araçları fazla gelişmediğinden bizim gibi bu işe duyulan ihtiyacı artmıştır.

Motor Kurye zamanlar yıllar 1990 yıllarının başlarını gösteriyordu takvimler. İşte o zamanlar bazı firmaların gönderi ihtiyacını karşılamak üzere bu sektör 1992 yıllarında hayata atılmış ve daha sonra da kurulup faaliyete geçmiştir. İlk bu işe, bu mesleğe başlayan insanlara bizler deli diyordu.

Motorlu kurye fakat ne olur da o zamanlar iletişim araçları çok azdı. Mesela ihtiyaç duyulan internet ve sağlayıcı ağları yoktu. Bırakın android telefonları, cep telefonları bile yoktu. Ama ne söyleyeyim daha iyi idi çünkü trafik yoktu. Gerçekten de İstanbul içinde bu işi yapanlar çok azdı.

İstanbul motorlu kurye içinde bile olsa yollar yoktu, köprüler viyadükler yapılmamıştı. Sıkıntı yoktu. Kalabalık yoktu. Elimizde kullanacağımız bilgisayarlar bile yoktu yani daha gelmemişti. Yada vardı pahallı idi. Kim durup dururken para ile bir yere paketini veya eşyasını bir şey yollasın.

İstanbul moto kurye bundan sonra başlayarak her sene Motosiklet satışları artmıştır.  buna binaen mecburen motosikletler yıprandığından tamir haneler çoğalmıştır. Yeni bir iş kolu neleri değiştirmeye başladı neleri. Bunu gören dışarıdaki büyük firmaları da yabancı motosiklet firmaları var.

Hizmeti merkezler yatırımlar yapmaya başlamıştır. Buralarda fabrikalar açmaya başlamış, motosiklet yedek parça dükkanları açılmaya başlamıştır. Bundan dolayı da birçok sektöre canlılık getirmiştir. Dolayısıyla da motosikleti kullanan eleman ihtiyacı olduğundan işsiz gezen insanlar iş imkanına kolayca kavuşmuştur.

Motorlu kurye bizler şehirler arası olarak ta çalışıyoruz. Zamanında olarak tüm gönderileri sizin yerinize alıp başka şehre hemen getiriyoruz. Yani başka ilde aldırmak istediğiniz işleri evrakları paketleri temin ediyoruz. Bakıyoruz da neler geçmiş neler olmuş beler değişmiş. Eskiler daha iyi idi be.

Hızlı kurye derhal adresinize ulaştırıyoruz. Sizin ta başka şehre gitmenize gerek kalmıyor. Bu bakımdan  hayatınızı kolaylaştırmak vazifemizdir. Uzun kış gecelerinde, soğuk kış şartlarında bir telefonla yanındayız.  Fakat şimdi aradan yıllar geçmiş ve her işin bütün sektörlerin kullandığı bir kol olmuşuz.

Motor kurye firması ile en önem verdiğimiz durum bizlerin acil ve hızlı kurye olarak express bir hizmet sunmaktır. Biz çalışma süresi içi ve hayatımız boyunca her müşterimize en sağlam bir şekilde yardımcı olduk.

İstanbul motorlu kurye olarak bu il içinde olarak çok çabuk ve seri bir şekilde hizmet vermek adına var gücümüzü kullandık. Çalıştık, çabaladık. Yeri geldi sevindik. Ama yolumuzdan asla dönmedik. Harbiden de öyleydi. 

Motor Kurye bir Motosikletli Kuryeler Derneği üyesidir.
Uçak kargo için Turkish Cargoyu tercih ediyoruz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp icon
WhatsApp
Phone icon
7/24 Gsm
× WhatsApp